Taalhuizen Land van Cuijk krijgen vorm
Van 3 tot 9 september is de Week van de Alfabetisering. Een onderwerp dat in de huidige maatschappij steeds belangrijker wordt. In het Land van Cuijk en Maasduinen is 13 tot 16 % van de bevolking laaggeletterd.Dit zijn mensen die moeite hebben met lezen, schrijven, rekenen en werken met de computer. Het aantal mensen dat laaggeletterd is, groeit nog steeds. BiblioPlus werkt samen met gemeenten en andere organisaties om te zorgen dat meer mensen mee kunnen doen in de samenleving.
Elke gemeente opent daarom in november een Taalhuis in de Bibliotheek, waar inwoners hulp krijgen, die op een informele wijze hun lees- en schrijfvaardigheid willen verbeteren. Tijdens de week van de Alfabetisering organiseert BiblioPlus speciale activiteiten om de aandacht te vestigen op (de aanpak van) laaggeletterdheid.
Voorleesfeest en Letterloop
Voorlezen aan jonge kinderen is belangrijk voor de taalontwikkeling en helpt om taalachterstand te voorkomen. Zaterdagochtend 8 september kunnen alle kinderen tussen de 2 en 8 jaar het VoorleesFeest meevieren. De Wapperkids komen op een hele speciale manier voorlezen en er is ook een heuse boekendans. Het feestje is van 10:00 tot 11:00 en gratis toegankelijk, maar er is slechts een beperkt aantal plekken beschikbaar. Meld je dus vooraf aan via www.biblioplus.nl.